Hasta Takip Modülü Nedir ?

Hastaların kişisel mail ve şifreleri ile giriş yaparak , mevcut durumlarını , ameliyat bilgilerini , ilaç , tavsiye , kilo , diyet , spor , psikoloji, beslenme alışkanlıkları vb. birçok takibinin yapılmasını ve hastanın bu bilgilere bilgisayar veya akıllı telefonundan kolayca ulaşmasını sağlayan bir sistemdir. 
 

Hasta Takip Modülü ile ;

- Genel bilgilerinizi görebilir ve  ilgili personelin iletişim ve bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

- Ameliyat bilgilerini  inceleyebilirsiniz  ( mide fotoğrafı , patoloji  raporu , epikriz raporu , ameliyat notları , kaçak testi videosu ). 

- Kontrolleriniz ve durumunuz ile alakalı notlara tarihine göre ulaşabilirsiniz. Bu şekilde uzun vadeli durumunuz , sorunlar izlenebilir , çözümler ve takip çok daha etkili bir biçimde sağlanır . Kontroller sırasında hastaların doldurduğu kontrol testleri de otomatik olarak kontrol dokümanlarına eklenir .  Her kontrol ve görüşme sonrası doktor ve danışmanlar tarafından kayıt altına alınan  bilgiler hem kısa dönemli hem de uzun dönemli  sağlık durumunun izlenmesi , gerektiği durumlarda sorun yaşamadan müdahale edilebilmesi , başarılı ,sorunsuz bir şekilde kilo verimi  ve doğru  alışkanlıkların kazanılması bakımından oldukça önemlidir .

- Eski ve yeni tarihli tahlillerinizi inceleyebilirsiniz . Tahlillerin kontrol tarihlerinde ve diğer durumlarda kayıt altına alınması ve geçmiş sonuçlara göre incelenebilmesi hem hasta hem değerlendirme yapanlar açısından yorum kabiliyetini arttırır. Bu sayede hastanın yeme -içme – vitamin -mineral -protein – biyokimya ve tüm değerleri ile metabolizması , ameliyat öncesi ,sonrası durumları  detaylı biçimde irdelenebilir.

- Doktor, diyetisyen , spor hocası , eğitmen vb. uzmanlar tarafından size verilen ilaç , tavsiye , görüş ve önerilerinize güncel olarak ulaşabilirsiniz. Mevcut durumuna yönelik çözümleri tarihine göre inceleyebilir.

 

- Kilo değişimini  inceleyebilir, kendi ölçümlerini kayıt altına alabilirsiniz. Kendisinden beklenen ( her hastanın metabolik durumu , iş hayatı , günlük hayatı , mide durumu değerlendirilerek kendisine iletilen beklenen kilo değişimi ) aylara göre kilo verimini kıyas edebilir.


Hasta Takip Modülü Kullanımı 

Hasta Takip Modülünü kullanabilmeniz için Hayatı Yenile  tarafından mail ve şifre onayı almanız gerekmektedir.  Mail ve şifreniz size iletildikten sonra aşağıdaki adımları izleyerek kişisel hesabınızı kolaylıkla kullanabilirsiniz. Hasta Takip Modülü kullanımının fotoğraflı anlatımını aşağıda inceleyebilirsiniz ;

1. Hesaba Giriş  - Nereden Giriş Yapmalıyım 

Hayatı Yenile anasayfasının üst bölümünde yer alan ''Hasta Girişi '' sekmesine tıklayınız . 

2.  Hesaba Giriş  - Mail ve Şifre

Hesap mailiniz ve şifrenizi kırmızı  okla gösterilen sekmelere giriniz . 

3.  Profilim - Hasta Künyesi  

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan sekmeleri kullanarak istediğiniz bölüme ulaşabilirsiniz. ''Profilim'' sekmesine tıkladığınızda kişisel bilgileriniz , iletişim numaralarınız , hastane , hekim  , ameliyat tarihi , danışman , diyetisyen  bilgileri ile onlara ulaşabileceğiniz telefon numalarını bu bölümde inceleyebilirsiniz . 

 

4.   Ameliyat Bilgileri - Mide Fotoğrafı

Sol tarafta bulunan sekmelerden ameliyat bilgilerine tıklayarak , ameliyat sürecinizle ilgili verilere ulaşabilirsiniz . Sağ tarafta aşağı yönde gösterilen kırmızı ok ile ameliyat sırasında çıkarılan mide fotoğrafınızı inceleyebilirsiniz . Fotoğrafı  büyütmek için üzerinize tıklayabilirsiniz . 

5. Ameliyat Bilgileri - Patoloji Raporu 

''Ameliyat Bilgileri'' bölümünde ok ile gösterilen ''patoloji raporu'' sekmesine tıkladığınızda ameliyat sonrası kalan midenin patolojik incelemesinin yapıldığı laboratuvar raporuna ulaşabilrsiniz . Detaylı şekilde incelemek için raporun üzerine tıklayabilirsiniz . 

6. Ameliyat Bilgileri - Kaçak Testi 

''Ameliyat Bilgileri'' bölümünde ok ile gösterilen '' kaçak testi'' sekmesine tıklayarak ameliyat sonrası yapılan kaçak testini video veya fotoğraf olarak izleyebilirsiniz . Bu sayede midenizden içeceklerin ve yiyeceklerin geçiş durumunu da inceleme fırsatınız olacaktır .

7. Ameliyat Bilgileri - Epikriz Raporu 

''Ameliyat Bilgileri '' bölümünde ok ile gösterilen '' epikriz raporu '' sekmesine tıklayarak , ameliyat notunuzu , hastanede yapılan kan tahlili , konsultasyon notları ve diğer detayları inceleyebilirsiniz . 

 
8.  Kontroller 
Hasta giriş modülü sayfasında sol tarafta bulunan  sekmelerden ''kontroller'' i tıklayarak bu bölüme ulaşabilirsiniz. Kontroller bölümünde sağ tarafta bulunan pencerelerde kontrol notlarını , doldurduğunuz test bilgilerini , bir sonraki kontrol tarihinizi , eski kontrollerinizde kayıt altına alınan bilgileri inceleyebilirsiniz . 
 
 
 
9.  Tahliller 
Hasta Giriş Modülü sayfasında sol tarafta kırmızı okla belirtilen sekmeye tıklayarak güncel ve geçmiş tahlil bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Detaylı inceleme yapmak istediğiniz tahlilin üzerine gelerek tıklamanız yeterlidir.  
 
 
 
 
10.  Tavsiyeler & İlaçlar 
Ok ile gösterilen sekmeye tıklayarak tavsiyeler & ilaçlar bölümüne ulaşabilirsiniz . Sağ tarafta güncel tavsiye , ilaç kullanımı  , önerilen diyet ve spor programları , yeme alışkanlıkları gibi pek çok detayı inceleyebilirsiniz.
 
11.  Kilo Değişimi - Beklenen ve Güncel Kilo
Kırmızı ok ile gösterilen sekmeye tıklayarak ''kilo değişimi '' bölümüne ulaşabilirsiniz .  Siyah ok ile gösterilen bölümde ameliyat öncesi belirlenen hedef kilo bilgileri , sarı ok ile gösterilen bölümde ay ay beklenen kilo değişimini inceleyebilir ve başarı durumunuzu buna göre değerlendirebilirsiniz. Yeşil ok ile gösterilen pencerede kilo bölümüne istediğiniz zaman mevcut kilonuzu ekleyerek , otomatik olarak kayıt altına alabilirsiniz . Sizin kaydettiğiniz  veya kontrol sırasında kaydedilen kilo değişimlerini mavi ok ile gösterilen bölümden inceleyebilirsiniz. 
 
 
 
12.  Hesap Ayarları - Şifre Değiştirme 
Sol tarafta ok ile gösterilen bölüme tıklayarak Hasta Takip Modülü giriş  şifrenizi ve mail adresinizi değiştirebilirsiniz . 
 
 
 
13. Güvenli Çıkış 
Hesabınızdan çıkış yapmak için sol tarafta ok  ile gösterilen bölüme gelerek  sayfanın üst bölümünde açılan  '' Çıkış yapmak istediğinize emin misiniz ? ''  penceresinde  ''tamam '' ı tıklamanız yeterlidir .